_FO_HEADER_CALLUS: +420 596 316 666

Výhody outsourcingu

Výhody externího zpracování účetnictví a mezd:

  1. Cena - výše smluvní odměny účetní firmy je vždy nižší než případné mzdové náklady a zákonné pojistné vlastního účetního zaměstnance, a to i kdyby pracoval na zkrácený úvazek.
  2. Spolehlivost - externí účetní firma je smluvně zavázána ke svým povinnostem a termínům, navíc práci pro klienta vykonává tým lidí, což vlastní zaměstnanec v případě absence (nemoc, dovolená, apod.) nemůže zajistit.
  3. Aktuálnost - externí účetní firma zajišťuje ve vlastní režii organizačně a nákladově vzdělávání a doškolování pro své účetní pracovníky tak, aby pracovali vždy v souladu s neustálými změnami legislativy.
  4. Majetek a režie - klient externí účetní firmy nemusí investovat nemalé finanční prostředky do majetkového vybavení účetního pracoviště a režijních výdajů (např. kancelářský nábytek, počítač, monitor, tiskárna, operační, účetní a kancelářský software a jeho aktualizace, kancelářské potřeby apod.).
  5. Pojištění - externí účetní firma je narozdíl od zaměstnance pojištěna proti nepředvídaným škodám, způsobeným špatným účetním či daňovým postupem.